Dział promocji i edukacji

Zajmuje się działalnością edykacyjną i promocyjną. Poprzez organizację lekcji muzealnych, warsztatów, odczytów i imprez artystycznych popularyzuje tematykę związaną z profilem Muzeum. Promuje działalność muzealną poprzez współpracę z mediami, organizacjami społecznymi, szkołami i uczelniami.

Opracowuje ofertę edukacyjną i organizuje oprowadzanie po wystawach muzealnych. Prowadzi kronikę Muzeum i dokumentację wystaw czasowych.
 
Do najbardziej znaczących imprez organizowanych przez dział należą Europejska Noc Muzeów, Europejskie Dni Dziedzictwa, Festiwal listów oraz konkursy literackie i plastyczne min. konkurs na projekt kartki pocztowej o tematyce świątecznej "Magiczny czas”.
 
Dział zajmuje się również organizacją szkoleń przewodników PTTK.

Wszelkie prawa zastrzeżone Muzeum Poczty i Telekomunikacji  |  3CUBE 
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.muzeum.wroclaw.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ