Przyjmowanie do zbiorów

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu gromadzi zbiory związane z działalnością i historią poczty i telekomunikacji na ziemiach polskich. Obiekty są pozyskiwane w drodze darów, zakupów, przekazów i zapisów testamentowych.
 
Osoby zainteresowane przekazaniem obiektu do Muzeum prosimy o przesłanie oferty (wzór do pobrania)
 - w formie pisemnej na adres: Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ul. Z. Krasińskiego 1, 50-954 Wrocław
- w formie elektronicznej w postaci skanu z podpisem oferenta na adres: sekretariat@muzeum.wroclaw.pl.
- dostarczenia osobiście do siedziby Muzeum
 
Oferowane obiekty można również przynieść do Muzeum osobiście, wówczas zostaną one przyjęte na podstawie Protokołu przyjęcia/zwrotu obiektu (wzór do pobrania) i przekazane do rozpatrzenia.
 
Złożona oferta zostaje przekazana do zaopiniowania opiekunowi zbiorów. Po pozytywnym zaopiniowaniu oferta jest rozpatrywana na posiedzeniu Komisji ds. Nabywania Muzealiów, która zbiera się kilka razy do roku w miarę zapotrzebowania.
 
O terminie rozpatrzenia oferty informuje oferenta sekretarz Komisji ds. Nabywania telefonicznie lub mailowo.
Po pozytywnym rozpatrzeniu oferty przez Komisję zostanie sporządzona stosowna umowa daru, zakupu lub przekazu, a w przypadku zakupu także rachunek. Muzeum nie przyjmuje wszystkich oferowanych obiektów. Obiekty nie zakwalifikowane do zbiorów zostają zwrócone oferentowi na podstawie Protokołu przyjęcia/zwrotu obiektu.
 
załączniki:
 
protokół przyjęcia obiektu
oferta darowizny
 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Muzeum Poczty i Telekomunikacji  |  3CUBE 
X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.muzeum.wroclaw.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ